Kotor VarošVijesti

DERBI PRVE LIGE: Vaskrsnuće Varoša, Borac od gotovog napravio veresiju

Kakva nevjerovatna futsal predstava je večeras odigrana u banjalučkom Boriku!

Poveo je Borac već u 6. minutu golom Maksimovića. Mirković je prošao dva igrala, ušetao se u šest metara i poslao loptu na drugu stativu prema Maksimoviću koji postiže pogodak za 1:0.

Borac u prvih 10 minuta ima apsolutnu dominaciju, gdje Varošani ne uspjevaju preći na protivničku polovinu.

U 11. minutu slobodnjak sa nekih 11 metara – Tatar snažno šuta, ali Blagojević brani.

Odlično je prošao raspoloženi Tatar u 13. minutu po desnoj strani, vratio povratnu loptu na šest metara do Tešića, ali i njegov udarac brani fantastični Blagojević.

U 14. minutu Borac ima slobodan udarac na nekih 15 metara od gola. Janković je odigrao kratku loptu za Savića koji snažno šutira i postiže pogodak za 2:0.

Do kraja poluvremena vidjeli smo dvije odlične šanse jedan na jedan Milka Babića, ali u oba navrata golman Blagojević izlazi kao pobjednik..

U drugo poluvrijeme Varošani ulaze agresivnije, što rezultira pogotkom u 24. minutu. Šutao je Tatar snažno, lopta se od bloka odbija na glavu Bašiću koji smanju rezultat na 2:1.

U 27. nova nesmotrenost Banjačana – golman Kutić dugom loptom pogađa Babića u korneru koji fantastično reaguje, odigrava prvu loptu Kneževiću koji pogađa za izjednačenje – 2:2.

A onda, na zaprepaštenje domaće publike, u 37. minutu Varoš dolazi do potpunog preokreta. Fantastičan šut Jankovića, brani golman gostiju Kutić – lopta se odbija do Tepića koji iz svojih šest metara preciznim udarcem pogađa prazan gol Banjalučana.

Tri sekunde prije kraja, imao je Mirković fantastičnu priliku da vrati Banjalučane u utakmicu, ali večeras nevjerovatni Kutić brani.

Ovom pobjedom Kotor Varoš izbio je na čelo Prve lige Republike Srpske.