Kotor VarošSportVijesti

Džudisti odlični na turniru u Prijedoru

Na desetom međunarodnom džudo turniru ,,Kup Prijedora 2022″ održanom za vikend u Gradskoj sportskoj dvorani ,,Mladost“ u Prijedoru, ove godine učešće je uzelo 515 takmičara i takmičarki iz 26 klubova Bosne i Hercegovine, Slovenije, Hrvatske i Srbije.

Ispred kluba iz Kotor Varoša nastupilo je 32 takmičara i takmičarki i to 1 mlađi poletarac, 4 poletarca, 2 poletarke, 6 mlađih dječaka, 2 starija dječaka, 3 starije djevojčice, 11 kadeta, 2 kadetkinje i 1 senior.

Kotorvarošani su ukupno osvojili 26 medalja od čega 10 zlatnih, 2 srebrene i 14 bronzanih medalja, i treće mjesto u sveukupnom plasmanu.

Sandra Kuzmić, kadetkinja do 63kg

,,Na ovo takmičenje uključio sam i 13 novih članova kojima je ovo bio prvi nastup u sportskoj karijeri, i za divno čudo od njih 13, 8 je osvojilo medalje i to 2 zlatne i 6 bronzanih, što je zaista obećavajuće. Osvajanjem ovih medalja, na dosadašnjih 8 nastupa u ovoj godini naši takmičari i takmičarke osvojili su ukupno 49 medalja od čega 17 zlatnih, 6 srebrenih i 26 bronzanih“– izjavio je trener Džudo kluba ,,Mladost“ Kotor Varoš Sejdo Tatar.