Kotor VarošSportVijesti

Mrkonjiću pobjeda u gostima, Vojin i Popović nedovoljni za trijumf

Pomenuti dvojac brojao je do 45, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Košarkaši iz Mrkonjić Grada ostvarili su pobjedu rezultatom 68:76 na gostovanju u Kotor Varošu kod KK „Mladost“ u okviru zaostalog 11. kola Druge košarkaške lige Republike Srpske zapad za muškarce.

Košarkaši iz Mrkonjića imali su rezultatsku prednost tokom cijelog toka utakmicе, a u pojedinim trenucima susreta iznosila je i više od petnaest poena. Prvu četvrtinu riješili su rezultatom 26:15 i ona im je donijela prednost od 15 poena na poluvremenu (25:40).

Konačni rezultat je bio 68:76. Utakmicu je odlučio odličan šut za 3 poena gostiju, kao i skok u napadu.

Kod gostiju posebno se istako Jotić sa 23 poena, Arežina sa 20 (6 trojki)i Marković sa 14 poena. Dok su domaći sastav vodili Vojin 24, Popović 21 i Kršić 9.

KK “Mladost”: Bojić, Jokanović 4, Popović 21, Ćorić 1, Kalamanda, Kršić 9, Čaušević 7, Zebić 2, Vojin 24, Kalamanda J.