SportVijesti

Odlične partije Bogdanovića, Jokića i Pokuševskog

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović odigrao je jednu od najboljih utakmica i vodio Atlantu do trijumfa nad Indijanom 132:123.

Bogdanović je sjajnim šutem “izrešetao” Pejserse i sačuvao Hoksima sigurnost za mjesto koje vodi u plej-in turnir. Reprezentativac Srbije vratio se poslije jedne utakmice pauze zbog nelagodnosti u desnom koljenu i odmah potvrdio da je kraći odmor bio samo predostrožnosti radi.

Na parketu je proveo manje od 29 minuta i za to vrijeme postigao 29 poena i zabiležio pet skokova.Tri poena mu je nedostajalo da izjednači rekord sezone koji je postavio prije nekoliko dana protiv Njujork Niksa.

Sjajno veče zaokružio je Aleksej Pokuševski koji se našao u startnoj postavi Tandera i odigrao više od 41 minuta u pobjеdi 134:131.

Svoju minutažu i pobjedu umalo je krunisao prvim tripl-dablom jer je završio sa 11 poena (4/11 iz igre, 2/6 trojke), uz osam skokova i 11 asistencija. Nedostajale su mu samo dvije uhvaćene lopte za taj podvig, upisao je i blokadu, ali i šest izgubljenih lopti.

Jokić je ostvario 19. tripl-dabl protiv Šarlota u gostima i vodio Denver do izuzetno važnog trijumfa u borbi za direktan plasman u plej-of 113:109.

Jokić je protiv Hornetsa na parketu proveo nešto više od 35 minuta i za to vrijeme postigao 26 poena (9/17 iz igre, 8/12 slobodna bacanja), uz 19 skokova i 11 asistencija.

Srpski as je imao i dvije ukradene lopte, ponovo je šutirao preko 50% iz igre, a nevjerovatno zvuči da je ovakav košgeterski učinak ostvario bez ijednog pokušaja za tri poena.

Kompletirao je 19. tripl-dabl u sezoni po čemu je ubjedljivo prvi (prvi pratilac je Dežonte Marej sa 13), a došao je do ukupno 76. u karijeri, pa je na samo dva manje od legendarnog Vilta Čemberlejna.