КОТОР ВАРОШ – Рукометаши Вишеграда ХЕД савладали су у гостима Котор Варош 30:27 у 17. колу “м:тел” Прве лиге Републике Српске. Самим тиме су задржали прво мјесто и сада имају два бода више у односу на Младост која је била слободна.

Послије првог полувремена гости су имали “плус шест”, јер су водили са 18:12. У наставку овог занимљивог дуела мало су се тргли домаћи рукометаши који су једино успјели да ублаже пораз и да ривалу честитају на тријумфу. Код Вишеграђана најефикаснији био је Ђорђо Рацковић са осам погодака, један мање у пораженом тиму дао је Бојан Марковић.

У овој рунди побједу су остварили рукометаши ОРК Борац и то у Зворнику против Дрине 38:29. До нових бодова “црвено-плаве” предводио је Матеј Богданић са седам голова, а код домаћих Никола Башић је постигао 10 погодака.

КОТОР ВАРОШ 27(12)

ВИШЕГРАД ХЕД 30 (18)

Дворана: СШЦ “Никола Тесла” у Котор Варошу, гледалаца: 150, судије: Себастијан Каран и Огњен Даниловић (Бањалука), делегат: Борис Шаторџија (Бањалука), седмерци: Котор Варош 4(4), Вишеград ХЕД 5(4), искључења: Котор Варош 4 минута, Вишеград ХЕД 8 минута, дисквалификација: Димитрије Бошковић (Вишеград ХЕД, 58. минут).

КОТОР ВАРОШ: Максимовић, Сакан 6, Раљић 2, Тривуновић, Б. Марковић 7, Г. Марковић 3, Гатић 3, Радић 1, Тепић, Керезовић 2, Бајрић 1, Л. Јовичић 1, Б. Јовичић 1, Петковић. Тренер: Дамјан Тепић.

ВИШЕГРАД ХЕД: Лакић, Д. Лацковић, Јанковић, Кос 1, Танасковић, Л. Рацковић, Бижић, Ђ. Рацковић 8, Г. Ђурић 2, Бошковић, Д. Пецикоза 5, Грујичић 4, С. Ђурић 1. Маркановић 3, Бојовић 6, М. Пецикоза. Тренер: Жељко Јаћимовић.