Kotorvaroška džudistkinja Anja Smiljić osvojila je treće mjesto na Balkanskom prvenstvu za starije pionire održanom u Podgorici u jakoj konkurenciji od 19 takmičara u kategoriji +63 kilograma. Put do medalje nije bio lak pa je ova džudistkinja džudo kluba “Mladost” u prvom kolu savladala Sopjani Anu (Kosovo), u drugom kolu protivnik joj je bila Maria Loana Romega (Rumunija), u polufinalu je izgubila od Amiko Eve (Bugarska) da bi u borbi za treće mjesto savladala takmičarku Mariu Cherkelievu takođe iz Bugarske.

“Ovo je veliki uspjeh za naš klub i našu takmičarku Anju Smiljić i dokaz da se uporan rad na kraju isplati” – izjavio je za naš portal Borislav Bogdanić, predsjednik kluba.

Kotorvaroški klub su još predstavljali Luka Lazić u kategoriji do -42 kilograma i Jovan Milanović u kategoriji do -46 kilograma ali su obojica poraženi u prvom kolu od takmičara iz Grčke.